Multibem Okul Öncesi Programı

Multibem eğitim programı özünde öğretmenin rehber, çocuğun keşfeden; öğretmenin ortam hazırlayan, çocuğun deneyimleyen; öğretmenin sorgulatan, çocuğun araştıran olması fikri yer almaktadır. Kendine özgü eğitim malzemeleri ve materyalleri de geliştirilmiş olan program Türkiye genelinde yüze yakın kurumda uygulanmaktadır.

Multibem çocukları tüm gelişim alanlarında desteklemeyi hedefler. Bu nedenle programda akademik becerilerin yanında toplumsal değerlere de yere verilir. Multibem, bu düşünceyi “Değerler her zaman, her yerde” ilkesi ile hayata geçirir. Çocuklar Multibem’le kalplerinin sesini dinlerken aklı ve düşünceyi de dengeli bir biçimde hayatlarına dahil ederler. Değerler bütün uygulamaların ayrılmaz bir parçasıdır, bağımsız bir program olarak düşünülemez. Özellikle doğa temelli kurgulanmış etkinlik ve eğitim ortamları ile çocukların doğaya dokunup hissetmesi sağlanır. Bu sayede çocuğun kainata bakışı ve yorumlayışı gelişir.

Program ‘Hayvanlar ve Bitkiler’, ‘Kendim Yapabilirim’, ‘Nerede Yaşıyorum’, ‘Matematik’ ve ‘Dil’ uygulamalarından oluşan kompakt bir müfredatı içermektedir.

 

Hayvanları konu edinen çalışmalar okul öncesi eğitime yeni bir bakış açısı ve deneyim getiren uygulamalar bütünüdür.
Bitkilerle ilgili uygulamalar sayesinde çocuklar, adım adım bir bitkinin etrafında dönerek konuyla alakalı her tür bilgiyi süzme fırsatı elde etmiş olurlar.
Nerede yaşıyorum çalışmaları ile çocuklar içinde yaşadıkları güneş sistemini öğrenip, dünya üzerinde bulunan kıtaları, ülkeleri ve Türkiye’yi tanırlar. ‘Kendim yapabilirim uygulamaları çocukların öz bakım becerilerine yardımcı olacak bir programdır.
Matematik çalışmaları oyunun gücüne inanarak hazırlanmış, çocukların sayısal becerilerine önemli katkı sağlayacak etkinlikler bütünüdür.
Dil uygulamaları ile fonolojik duyarlılığın geliştirilmesi hedeflenmektedir.
Kendim Yapabilirim uygulamaları çocukların öz bakım becerilerine yardımcı olur. Konular onların hayata geçirebilecekleri bilgilere dair genel bakış açısı ve tecrübe geliştirmeleri üzerine hazırlanmıştır.
Dikkat çalışmalarıyla amaçlanan çocukların anlama, anlamlandırma, farkı fark edebilme, problem çözme ve sonuca ulaştırma yetilerini geliştirmektir.

 

Detaylı bilgi için program kataloğunu inceleyebilirsiniz.