Multibem Nedir?

Multibem eğitim, yayıncılık ve danışmanlık alanlarında hizmet veren bir kurumdur.

Multibem Erken Çocukluk Eğitim Programı Nedir?

Multibem Erken Çocukluk Eğitim Programı doğa temelli Türkçe, Matematik, Fen ve Sanat alanlarında okul öncesi eğitimine yeni bir bakış açısı ve tecrübe getiren uygulamalar bütünüdür.

Multibem'in Çocuk Üzerindeki Etkisi Nedir?

Multibem özünde çocukların keşif, merak ve araştırma duygusunu ön plana çıkaran, doğayla bütünleşmiş, çevreye ilişkin farkındalığı ve duyarlılığı yüksek, ifade ve yorum yeteneği gelişmiş, zengin dil kullanımını önemseyen, estetik ve sanatsal bakış açısı gelişmiş çocuklar yetiştirmeyi amaçlar.

Multibem'in Öncelikleri Nedir?

Multibem Erken Çocukluk Eğitim Programı geliştirilirken esas alınan başlıca ilkeler şöyledir: Her çocuk farklı bir bireydir. Programda somut ve gerçek malzemeler kullanılır. Değerler her zaman her yerde prensibi savunulur. Özgür seçimlere olanak sağlanır. Çocukların beş duyusu geliştirilir. Programda oyun yoluyla öğretim esas alınmalıdır. İfade ve yorum yeteneği desteklenir. Keşfetmenin gücüne inanılır.

Multibem Öğretmeni Nasıl Olmalıdır?

Okulöncesi eğitim ortamı çocukların evden, aileden ayrılıp dış dünyayla tanıştıkları ilk formal kurumlardır. Bu ilk kurumlarda karşılaştıkları kişiler yani öğretmenlerin temel görevi onlara güven telkin etmek ve sevgi dolu bir yaklaşım içerisinde onları bu yeni dünyaya alıştırmaktır. Multibem öğretmeni, öğrenmeye ve gelişmeye açık olmalıdır. Doğayı sevmeli ve doğayı bir hazine bilip eğitimlerine katabilmelidir. Çocuğu seven, anlayan, öğretme ve öğrenme heyecanını her zaman hisseden öğretmen olmalıdır.

Multibem Eğitimlerine Nasıl Katılabilirim?

Multibem eğitimleri sosyal medya ve internet sitesi üzerinden yayınlanmaktadır. Katılmayı istediğiniz eğitimle ilgili kontenjan dahilinde telefon ile ön kayıt yaptırabilirsiniz. Eğitimlerle ilgili detaylı bilgiyi de ön kayıt esnasında alabilirsiniz.

Multibem Eğitimlerinden Nasıl Haberdar Olabilirim?

Multibem eğitimleri için sosyal medyayı Facebook ve Instagram üzerinden takip edebilirsiniz ya da arayıp kayıt yaptırarak mail grubuna dahil olup güncel bilgilendirmeler alabilirsiniz.

Multibem Erken Çocukluk Eğitim Programı kullanmak için okulumun hangi standartlarda olması gerekiyor?

Milli Eğitim Bakanlığı veya Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı, her resmi erken çocukluk alanında hizmet veren kurumda program uygulanabilir. Kurumun fiziki şartları ise alınacak danışmanlık hizmeti ile Multibem standartlarına dönüştürülebilir.

Multibem Okulu Nasıl Olabilirim?

Multibem okulu olmak için öncelikle tanıtım eğitimlerine katılma ilk basamak olmalıdır. Felsefeyi ve eğitim programını anladıktan sonra öğretmenlerin öğretmen eğitimlerine katılması ve sonrasında tüm materyaller, oluşturulan akıllı çevre ile Multibem okulu olabilirsiniz.

Multibem Erken Çocukluk Eğitim Programı nerelerde kullanılıyor?

Şu anda Türkiye’nin her bölgesinde yüzden fazla okul öncesi eğitim kurumunda uygulanmaktadır.

Danışmanlık Hizmetlerinizden Nasıl Yararlanabilirim?

Eğitim Danışmanlığı, Kurumsal Danışmanlık, Personel Danışmanlığı gibi hizmetlerimizden faydalanmak için randevu talep edip şartları ve hizmetleri ayrıntılı şekilde görüştükten sonra karşılıklı imzalanan sözleşme ile sizin için uygun olan paket belirlenir ve bir yıllık danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Kurumsal danışmanlık nasıl alabilirim?

Kurumsal Danışmanlık yıllık sözleşme üzerinden karşılıklı olarak netleştirilir. Danışmanlık hizmetleri kurumun ihtiyaçları doğrultusunda programlanıp, yıllık eğitim takvimi oluşturulur.

Değerler Öğretmen Eğitimi İçeriği Nedir?

Eğitimler esnasında “Okulöncesinde değerler eğitiminin önemi. Değerler eğitimi hakkında akla ilk gelenler. Değerler eğitimi söz konusu olduğunda erken çocukluk döneminde düşünülmesi gerekenler gibi pek çok konu uygulama olarak sunulmaktadır.

Eğitimlere kimler katılabilir? Öncesinde bir sertifika gerekir mi?

Eğitimlere öğretmenler, öğretmen adayları, aileler ve eğitime gönül vermiş herkes katılabilir. Katılımcı özelliklerinin sınırlı olduğu eğitimlerde bu durum eğitim ilanında belirtilir.

Eğitimler sertifikalı mı? Sertifikaları nerede kullanabilirim?

Eğitimler sertifikalıdır. Sertifikalar bütün özel kurumlarda geçerli olmakla birlikte diploma niteliği taşımaz.

Atölyeler Sokağı’nda neler yapılıyor?

Atölyeler sokağında okulöncesi ve ilkokul çağındaki çocuklara Marangoz, Ahşap, Sanat ve Doğa alanlarında atölyeler organize ediliyor.

Atölyeler Kimlere Yönelik Yapılıyor?

Atölyelerimiz 3-13 yaş arası çocuklar ve anneler için planlanmaktadır. Anne-çocuk atölyelerine anneler çocukları ile birlikte katılır.

Atölyelerinizi Nasıl Kullanabiliriz?

Atölyeleri yayınlanan atölye takviminden takip edip, katılmak istediğiniz etkinliğe kayıt yaptırabilirsiniz. Grup, sınıf, okul katılımları için karşılıklı iletişim kurup uygun tarihte ve içerikte atölye planlamaları yaptırabilirsiniz.

Atölyeler Sokağı'nda Hangi Tarz Atölyeler Var?

Atölyeler Sokağı, Sanat Atölyesi, Terzi Atölyesi, Marangoz Atölyesi ve Doğa Atölyesi olmak üzere 4 farklı atölyeden oluşur. Yapılan atölyeler çocukların becerilerini, hayal güçlerini ve üretkenliklerini geliştirici çalışmalar olarak planlanmaktadır.

Masal Fabrikası'nda Ne Tür Çalışmalar Yapılıyor?

Masal Fabrikası çocukların masal alemine geçmeleri ve kendilerini rahat hissetmeleri için özel tasarlanmış bir mekandır. Çocuklar için masal atölyeleri ve yetişkinler için masal anlatıcılığı eğitimleri verilmektedir. Çalışmaları güncel etkinlik takvimlerinden takip edebilirsiniz. Atölyeler Sokağında planlanan etkinliklerin hikaye anlatımları Masal Fabrikasında gerçekleşmektedir.

Kitap Parkı'nda Nasıl Ürünler Bulabilirim?

Kitap Parkı’nda psikolog, pedagog ve okul öncesi eğitimi uzmanlarının taraması ve değerlendirmesi sonucu seçilmiş, okul öncesi, ilköğretim çocuk kitapları ve aile eğitim kitapları bulunmaktadır. Multibem yayınlarının dışında farklı yayınların seçkin kitaplarına Kitap Parkı’ndan ulaşabilirsiniz.

Kitap Parkı'ndaki kitapları nasıl seçiyorsunuz?

Kitap Park’ta bulunan kitaplar uzmanlar tarafından alan taraması sonucu seçilmiş olup yaş grubu ve konu bağlamında kategorize edilmiştir.

Kurumumuzda oluşturacağımız kütüphane için tavsiyelerde bulunuyor musunuz?

Multibem Okulöncesi eğitim kurumlarına kütüphane oluşturmaları için danışmanlık ve kitap temin hizmeti vermektedir.

Kitap Parkı'nın Çalışma Saatleri Nelerdir?

Kitap Parkı 08:00-18:00 saatleri arasında hafta içi ve cumartesi günleri hizmet vermektedir.